iPECS Ethernet ES-3000 Serisi Yönetileblir Anahtarlar

ES-3000 Serisi Yönetilebilir Swıtchler, yüksek güvenlik, performans ve kurumsal seviyede son teknoloji anahtarlama özellikleri ile çözümler arayan KOBİ’ler için mükemmel Layer 2 swıtchlerdir.

iPECS Ethernet ES-3000 Serisi Yönetileblir Anahtarlar

ES-3000 Serisi Yönetilebilir Swıtchler, yüksek güvenlik, performans ve kurumsal seviyede son teknoloji anahtarlama özellikleri ile çözümler arayan KOBİ’ler için mükemmel Layer 2 swıtchlerdir.

Genel Bakış

Yeni ES-3000/3000G Layer 2 switch ailesi, network mühendislerinin yüksek performanslı, dayanıklı networkler oluşturmasına olanak sağlayan, gelişmiş QoS, güvenlik ve kolaylaştırılmış yönetim özellikleri taşıyan, kurumsal seviyede Layer 2 anahtarlama desteği olan tam yönetilebilir Layer 2 switch’lerdir.

ES-3000 serisi çeşitli yüksek performans network ortamlarının ihtiyaçlarını Fast Ethernet’ten Gigabit Ethernet’e kadar 4 farklı model ile karşılamaktadır. Network mühendisleri, halihazırda var olan networklerini veya yeni kuracakları networkleri, KOBİ’ler için optimize edilmiş, hem toplam çözüm hem de erişim-seviyesi çözümleri destekleyen güvenilir ve yüksek performans network özellikleri ile genişletebilir veya dizayn edebilirler.

Gün geçtikçe artan kompleksliği ve çoğunlukla zaman alan prosesleri azaltmak için LG-Ericsson, sektöre özel iPECS-UDM (Unified Device Manager) çözümünü sunmaktadır. UDM, sınırlı bütçesi ve kaynağı olan KOBİ’lerde, network’teki çoklu switch’lerin kurulum ve operasyon zamanını ve harcamaları düşürmeye yardımcı olarak, network mühendislerinin iPECS switchleri hızlı ve kolayca konfigüre etmesini ve yönetmesini sağlar.

Yeni LG-Ericsson switch’ler ayrıca Green Ethernet ve PoE standartları gibi son teknoloji standartlara uyumludur. ES-3000 switch’ler düşük güç gerektiren cihazlara güç sağlamakla beraber, aynı zamanda yüksek güç gerektiren 802.11n AP’ler ve multimedya video telefon gibi cihazlara 30 watt’a kadar güç sağlayarak bağlanabilmektedir.

Bir Adım Önde…

Kolay Kurulum
Auto-negotiation, Auto-MDI/MDIX, Tek bakışta üç-renkli durum LED’i

Akıllı Yönetim
Tek bir grafiksel kullanıcı arayüzü üzerinden birden fazla iPECS switch’in yönetimi

Green Ethernet
Kablo uzunluğu ve hat bağlantısı ile güç tasarrufu için çevre dostu dizayn

VoIP ve UC Dostu
Gelişmiş L2/L3 QoS, Ekonomik & Esnek 802.3af & 802.3at üzerinden PoE

Gelişmiş Entegre Güvenlik
802.1x RADIUS kimlik doğrulama, filtreleme, ACL gibi gelişmiş entegre güvenlik

Gelişmiş özelliklerle kurumsal-seviye Layer 2 anahtarlama
STP/RSTP/MSTP, IGMP Snooping, VLAN, Link Gruplama, LLDP, Aşırı Trafik Kontrolü, Jumbo Frame

Temel Özellikler

Kolay Kurulum
Hızın ve duplex modun otomatik olarak algılanması Auto-MDI/MDIX ve portların hemen üzerinde ilk bakışta görülebilecek renkli durum LED lambaları iPECS Ethernet switch’lerin tak çalıştır özelliklerinden bazılarıdır. Ayrıca web kullanıcı arayüzü, kurulumu ve yönetimi oldukça kolaylaştırmaktadır.

UDM Üzerinden Akıllı Yönetim
LG-Ericsson, IP Telefondan Data networklerine kadar tüm iPECS ürünlerinin tek bir yönetim arayüzü üzerinden yönetilebilmesine imkan sağlayan Unified Device Manager (iPECS-UDM) ile benzersiz bir yönetim aracı sunmaktadır. iPECS-UDM tek bir uyumlu ve tanıdık arayüz üzerinden network yönetim ve idaresini kolaylaştırmıştır.

Green Ethernet (Sadece 3000G modellerinde)
iPECS ES-3000G Gigabit Ethernet Switch’ler enerji maliyetlerinden tasarruf edilmesine yardımcı olabilmek için en son teknoloji olan Green Ethernet teknolojisine uygun olarak dizayn edilmiştir. iPECS ES-3000G Gigabit Ethernet Switch’ler bağlantı durumunu tarayarak, her port için, portun bağlı olmadığı veya o porta bağlı cihazın aktif olarak çalışmadığı durumlarda ilgili porttaki enerjiyi kapatır. Ek olarak, bağlı kablo uzunluğunu tespit ederek sinyal şiddetini ayarlar.

Gelişmiş Ağ İletişimi Hizmet Kalitesi (QoS)
Networklerde, örnek olarak sesin eş zamanlı, gecikme olmadan iletilmesinin garantilenmesi gibi kritik uygulamalarda verinin önceliklendirilebilmesi olmazsa olmaz özelliklerdendir. iPECS Ethernet switch’ler paketleri dört farklı önceliklendirme kuyruğundan birinde sınıflandırma ve öncelik kuyruğundaki her paketi WRR (Weighted Round Robin) veya SPQ (Strict Priority Queuing) metodlarını kullanarak dağıtma yeteneğine sahiptir.

Ethernet Üzerinden Besleme(Sadece PoE modellerde)
LG-Ericsson iPECS Ethernet PoE switch’ler 802.3af standardını ve 802.3at standardını desteklemek üzere dizayn edilmişlerdir. Bu sebeple SMB’ler esnek ve uygun maliyetler ile standart ve yüksek güç gerektiren cihazları tek bir LG-Ericsson PoE switch’e bağlayabilir. Bununla beraber, web arayüzü üzerinden PoE kontrolü ve yönetimi kolayca yapılabilir.

Güvenli Networkler
iPECS ES-3000/3000G Ethernet Switch’ler RADIUS kimlik doğrulama ve yetkilendirme, hatta çoklu-katman filtreleme gibi ana güvenlik özelliklerini desteklemektedir. Tüm bu web üzerinden yönetim oturumları HTTPS şifreleme ile güvenli hale getirilmiştir.